MotoGP Ausztria 16/08- 18/08/2024

RACE REPORT | MotoGP Németország 2023

Jorge Martin egy izgalmas csatában diadalmaskodott a regnáló bajnok Francesco Bagnaia ellen, ezzel bebiztosította győzelmét a német MotoGP Sachsenringen rendezett futamán, és csökkentette az olasz előnyét a bajnokságban.

Bagnaia üldözőbe vette Martint, miután leszakadt a mezőnytől, és tíz körrel a vége előtt sikerült megelőznie. Martin azonban gyorsan válaszolt, ami egy fej-fej melletti csatát eredményezett, amely az utolsó előtti körben fokozódott, amikor Bagnaia érintkezett Martin hátsó kerekével. Az incidens ellenére a spanyol megőrizte pozícióját, és mindössze 0,064 másodperces előnnyel győzött, így a szombati sprintgyőzelmét követően kettős diadalt aratott a Sachsenringen. Ez volt Martin első hivatalos MotoGP-győzelme a 2021-es debütáló szezonja óta.

Johann Zarco bebiztosította a dobogós helyezést, annak ellenére, hogy az utolsó körben az 1-es kanyarban megijedt. A verseny a Ducati-pilóták dominanciáját mutatta, akik egy kivételével az első kilenc helyből mindet elfoglalták, a KTM-es Jack Miller pedig a hatodik helyet szerezte meg. Miller erősen rajtolt, és sikeresen elhárította Bagnaia elől az 1-es kanyarban. A 11-es kanyarba való belépéskor azonban egy ijesztő pillanat miatt veszített teret, és a negyedik helyen ért célba.

Martin gyorsan megelőzte Bagnaia-t, és a harmadik körben átvette a vezetést, de a Pramac Ducati versenyzője a verseny során végig szorosan üldözte őt. Eközben Luca Marini a harmadik helyen egy tekintélyes üldözőcsoportot vezetett. Brad Binder, Miller csapattársa és szombati riválisa, potenciális dobogós kihívó volt, de a 10. körben nagy sebességnél kiesett, így Zarco megszerezte a harmadik helyet Marco Bezzecchi előtt.

Bagnaia fél másodpercen belül maradt Martinhoz képest, és harcba szállt a győzelemért. Bár Bagnaia a verseny felénél rövid időre felzárkózott, a turbulens levegőben az első gumija túlmelegedésének veszélye miatt meg kellett tartania a biztonságos távolságot. Mivel nem volt sikeres előzési lehetőség, Bagnaia megelégedett a fél másodperces különbséggel, amíg tíz körrel a vége előtt fel nem zárkózott Martin hátsó kerekére. Bagnaia hasonló előzést hajtott végre, mint Martin korábbi manővere, és a Waterfall kanyarban és az utolsó előtti kanyarban visszavette a vezetést.

Martin azonban nem volt hajlandó megadni magát, és határozott ellentámadásba lendült, hat körrel a vége előtt a 12-es kanyarban visszavette a vezetést. Mindkét versenyző ugyanazt a gumikombinációt használta, a fő technikai különbséget Martin burkolatának kialakítása jelentette közöttük. Martin sikeresen megvédte pozícióját, meghiúsítva Bagnaia próbálkozásait, beleértve egy előzést a 12-es kanyarban három körrel a vége előtt. Az utolsó előtti kör kezdetén Martin stratégiailag az 1-es kanyar belső oldalán helyezkedett el a motorjával, és Bagnaia az utolsó kanyarban véletlenül felcsípte a hátsó kerekét.

Ez az incidens 0,3 másodperces előnyt adott Martinnak az utolsó kör kezdetére, és a védekező vonalvezetést megtartva mindössze 0,064 másodperces előnnyel biztosította be a győzelmet.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.