MotoGP Ausztria 16/08- 18/08/2024

RACE REPORT | MotoGP Austria 2023

Francesco Bagnaia bebiztosította győzelmét a MotoGP osztrák sprintversenyén, ezzel 46 pontra növelte előnyét a bajnokságban legközelebbi riválisával, Jorge Martinnal szemben. A szombaton a Red Bull pályán rendezett versenyen Bagnaia dominanciájának volt tanúja, hiszen megszerezte negyedik Sprint Race-győzelmét. Győzelmével megerősítette pozícióját a tabella élén, miközben arra törekszik, hogy megőrizze világbajnoki státuszát.

Bagnaia már a rajtnál gyorsan az élre állt. Az 1-es kanyar első próbálkozásánál azonban káosz alakult ki, ami Fabio Quartararo, Johann Zarco (a pletykák szerint véglegesíti a 2024-es LCR Hondához való átigazolását), Miguel Oliveira és Marco Bezzecchi bukását eredményezte. A verseny előrehaladtával Takaaki Nakagami olyan balesetet szenvedett, ami miatt ki kellett szállnia a versenyből, és orvosi vizsgálatra volt szükség. Luca Marini szintén kiesett, miután összetűzésbe került Jorge Martinnal, bár a versenyfelügyelők úgy döntöttek, hogy nem tesznek további intézkedéseket.

A második helyen a KTM-es Brad Binder biztosította be a dobogós helyezést csapata hazai nagydíján. Jorge Martinnak, aki eredetileg a 12. helyről indult a versenyen, sikerült megszereznie az utolsó dobogós helyezést. A negyedik helyet a Gresini versenyzője, Alex Marquez szerezte meg.

Bagnaia dominanciája a verseny során végig lehetővé tette, hogy több mint két másodperccel megelőzve legközelebbi versenytársát, a célba érjen. Ezzel a győzelemmel megszilárdította vezető helyét a bajnoki versenyben, jelentős, 46 pontos előnye van Martin előtt, és 59 pont előnye Bezzecchi előtt. Figyelemre méltó, hogy Jack Miller szorosan követte őt a ranglistán, míg Pol Espargaro lenyűgözően tért vissza a versenyzéshez, és a portugáliai Portimaóban rendezett nyitófutamon történt súlyos balesete miatt tartott négy hónapos szünet után a hatodik helyet szerezte meg. Testvére, Aleix Espargaro a hetedik pozíciót szerezte meg.

A 13. helyről induló Maverick Vinales kiemelkedő teljesítményt mutatott be, hét pozíciót nyerve a verseny során. Annak ellenére, hogy az 1-es kanyarban történt incidensbe keveredett, Vinalesnek sikerült talpra állnia, és megszerezte a nyolcadik helyet, közvetlenül a Yamaha versenyző Franco Morbidelli előtt.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.