MotoGP Avstrija 16/08- 18/08/2024

Poročilo o dirki | MotoGP Avstrija 2023

Francesco Bagnaia si je zagotovil zmago na avstrijski sprinterski dirki MotoGP in povečal prednost v prvenstvu za 46 točk pred najbližjim tekmecem Jorgejem Martinom. Na dirki, ki je v soboto potekala na dirkališču Red Bull, je Bagnaia še naprej prevladoval, saj je dosegel svojo četrto zmago na dirki Sprint Race. Z zmago je še okrepil svoj položaj na vrhu lestvice in si prizadeva ohraniti status svetovnega prvaka.

Bagnaia je takoj na začetku hitro povedel. Vendar je med prvim poskusom v prvem zavoju nastal kaos, zaradi katerega so padli Fabio Quartararo, Johann Zarco (govori se, da bo leta 2024 dokončno prestopil v LCR Honda), Miguel Oliveira in Marco Bezzecchi. V nadaljevanju dirke je Takaaki Nakagami doživel padec, zaradi katerega je odstopil z dirke in moral opraviti zdravniški pregled. Po spopadu z Jorgejem Martinom je iz dirke izpadel tudi Luca Marini, vendar se nadzorniki dirke niso odločili za dodatne ukrepe.

Brad Binder iz ekipe KTM je na domači Veliki nagradi svoje ekipe zasedel drugo mesto in se uvrstil na stopničke. Jorge Martin, ki je dirko sprva začel na 12. mestu, si je uspel zagotoviti zadnje mesto na stopničkah. Alex Marquez iz ekipe Gresini je zasedel četrto mesto.

Bagnaia je s svojo prevlado skozi celotno dirko dosegel več kot dve sekundi prednosti pred najbližjim tekmecem. S to zmago je še utrdil svoje vodstvo v dirki za prvenstvo, saj ima pred Martinom precejšnjo prednost 46 točk, pred Bezzecchijem pa 59 točk. Na lestvici mu je tesno sledil Jack Miller, medtem ko se je Pol Espargaro impresivno vrnil na tekmovanja in po štirimesečnem premoru zaradi hudega padca na uvodni dirki v Portimau na Portugalskem osvojil šesto mesto. Njegov brat Aleix Espargaro je zasedel sedmo mesto.

Maverick Vinales, ki je štartal s 13. mesta, je prikazal izjemno predstavo in na dirki pridobil sedem mest. Kljub temu, da se je Vinales zapletel v incident v prvem zavoju, se je uspel pobrati in si zagotoviti osmo mesto, tik pred Yamahinim dirkačem Francom Morbidellijem.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.