MotoGP Avstrija 16/08- 18/08/2024

Poročilo o dirki | MotoGP Katar 2024

Italijan Francesco Bagnaia je zmagal na uvodni dirki MotoGP leta 2024, Brad Binder in zmagovalec sobotnega sprinta Jorge Martin pa sta v zelo razburljivi dirki končala za branilcem naslova.

Čeprav je bil začetek dirke v Katarju predviden ob 20. uri po lokalnem času, so jo morali prestaviti zaradi težav Raula Fernandeza. Ko se je dirka končno začela, je Martin, ki je štartal s pole position, zadržal prvo mesto. Vendar Martin ni dolgo užival v vodstvu, saj ga je Bagnaia, ki je dirkal s četrtega mesta, kmalu prehitel. Pred Maritno je nato prišel tudi Binder.

Po četrtem krogu je bil vrstni red naslednji: Bagnaia je vodil pred Binderjem, Martinom in Marcom Marquezom, ki je debitiral na motociklu Ducati.

Bagnaia je vodil tudi v preostalih krogih in zmagal. Binder in Martin sta se veliko borila, vendar se je na koncu drugega mesta veselil Binder. 4. mesto je zasedel Marc Marquez, vendar mu ni bilo lahko, saj je pred njim nekaj časa vozil tudi novinec Pedro Acosta. Vendar je Acosta zaostal in se je moral na koncu zadovoljiti z devetim mestom.

Enea Bastianini in Alex Marquez sta zaključila prvo šesterico za Marcom Marquezom.

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.