MotoGP Ausztria 16/08- 18/08/2024

RACE REPORT | MotoGP Americas 2023

Alex Rins uralta a texasi Austinban rendezett Americas 2023 MotoGP-t, és stílusosan véget vetett a Honda MotoGP-s győzelmi szárazságának.

Az LCR új versenyzője, Alex Rins átvette a vezetést, amikor Francesco Bagnaia, a Ducati regnáló bajnoka kiesett nem sokkal a szakasz felénél. A győzelemért folytatott harc azonban nem ért véget, a VR46 Ducati versenyzője, Luca Marini később a második helyért robbant be Fabio Quartararo Yamaháján, és mindössze két másodperces lemaradással nézett szembe Rinsszel szemben. Rinsnek sikerült megtartania előnyét, és megszerezte a Honda első győzelmét a 2021-ben Misanóban hiányzó Marc Marquez óta, megszerezve ezzel hatodik győzelmét a királykategóriában a Suzuki öt győzelme után.

A versenyen a szombati sprint másolatát láthattuk, Bagnaia és Rins már a nyitókörben csatázott az élre. Ezúttal azonban nem lehetett lerázni a spanyolt, aki a gyári Ducatiba fúrta a fogát. A nyomás kifizetődött, amikor Bagnaia kiesett az élről, és az olasz láthatóan sokkot kapott. Bagnaia bukása egyike volt a nem kevesebb, mint tíz versenybalesetnek, ebből három a nyitókörben.

A sprint dobogós Jorge Martin a 3-as kanyarban elvesztette a Pramac Ducatija elejét, és elsöpörte a szerencsétlenül járt Alex Marquezt. Nem sokkal később az Aprilia versenyzője, Aleix Espargaro is bukott, aki a 12-es kanyarban esett le az Apriliáról. A KTM-es Jack Miller, aki a tizedik helyről a harmadikra ugrott, az első két helyezett üldözését vezette, amikor elszenvedte a hétvége hatodik és egyben utolsó balesetét. A Repsol Honda versenyzője, Joan Mir, Miller csapattársa, Brad Binder, Rins csapattársa, Takaaki Nakagami és a Honda beugrója, Stefan Bradl bukott ezután Bagnaia után, így mindössze 13 versenyző ért célba.

A magas első guminyomás, amely a tízkörös sprintben is probléma volt, ismét sok bukás mögött állhatott. Espargaro csapattársa, Maverick Vinales ismét rosszul rajtolt, mielőtt feljött a negyedik helyre az RNF Aprilia versenyzője, Miguel Oliveira és a címvédő Marco Bezzecchi (VR46) előtt. Minden versenyző a kemény első és a lágy hátsó gumikat választotta, és míg Miguel Oliveira és Joan Mir ezen a hétvégén visszatért a versenyzéshez, három versenyző a múlt havi portimaói szezonnyitón elszenvedett sérülések miatt maradt távol.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.