MotoGP Rakousko 16/08- 18/08/2024

ZPRÁVA O ZÁVODĚ | MotoGP Rakousko 2023

Francesco Bagnaia si zajistil vítězství v rakouském sprintu MotoGP a zvýšil svůj náskok v šampionátu o 46 bodů před svým nejbližším soupeřem Jorgem Martinem. Závod, který se jel v sobotu na okruhu Red Bull, byl svědkem Bagnaiovy dominance, když si připsal čtvrté vítězství ve sprintovém závodě. Jeho vítězství posílilo jeho pozici v čele průběžného pořadí, kde usiluje o udržení statusu mistra světa.

Hned od startu Bagnaia rychle vyrazil vpřed. Během prvního pokusu v první zatáčce však nastal chaos, který vyústil v havárie Fabia Quartararo, Johanna Zarca (o němž se proslýchá, že dokončuje přestup do LCR Honda pro rok 2024), Miguela Oliveiry a Marca Bezzecchiho. V průběhu závodu měl Takaaki Nakagami pád, který vedl k jeho odstoupení ze závodu, což si vyžádalo lékařské vyšetření. Luca Marini také vypadl po potyčce s Jorgem Martinem, ačkoli se stewardi závodu rozhodli nepodniknout žádné další kroky.

Na druhém místě se umístil Brad Binder z KTM, který si na domácí Velké ceně svého týmu zajistil pódiové umístění. Jorge Martin, který původně startoval do závodu z 12. místa, si dokázal zajistit poslední pódiové umístění. Alex Marquez z týmu Gresini vybojoval čtvrté místo.

Bagnaia díky své dominanci v průběhu celého závodu dojel do cíle o více než dvě sekundy před svým nejbližším konkurentem. Tímto vítězstvím si upevnil vedení v závodě o mistrovský titul s výrazným 46bodovým náskokem před Martinem a 59bodovým před Bezzecchim. Za zmínku stojí, že v těsném závěsu za ním se umístil Jack Miller, zatímco Pol Espargaro zaznamenal působivý návrat do soutěže a po čtyřměsíční pauze způsobené vážnou havárií během úvodního závodu v portugalském Portimau obsadil šesté místo. Jeho bratr Aleix Espargaro obsadil sedmou pozici.

Maverick Vinales, startující z 13. místa, předvedl vynikající výkon a v průběhu závodu získal sedm pozic. Přestože se Vinales zapletl do incidentu v první zatáčce, dokázal se z něj vzpamatovat a zajistit si osmé místo, těsně před Francem Morbidellim z Yamahy.

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.